Sakarya Kereste

Sakarya Kereste
 • 29 Mayıs 2022

Sakarya Kereste

İnşaat ve marangozlukta kullanılan keresteler birçok çeşide sahiptir. Ham maddesinin ağaç olması nedeniyle çeşitliliği de buna göre fazladır. Her sektörde kalite, fiyat ile doğru orantılıdır. Kalite arttıkça fiyatlar da buna göre artmaktadır. Ancak Keleş Orman Ürünleri firması olarak kaliteyi fiyatların önünde tutmaya çalışmaktayız. Misyonumuz kaliteli hizmeti uygun fiyata sunmaktır.

Etrafımıza baktığımızda birçok ürünün keresteden imal edildiğini görürüz. Fakat kullanım alanlarına göre çeşitleri değişebilmektedir. İnşaat sektöründe kullanılan yumuşak kereste, mobilyacılıkta kullanılmamaktadır. Aynı şekilde mobilya sektöründe kullanılan sert kerestenin de inşaat sektöründe kullanılmaması kerestenin çeşidinin önemli olduğunun bir kanıtıdır.

Daha şekil alabilir ve az kıymıklı kerestelere şekil vermek kolay olduğundan mobilyacılık sektöründe sert keresteler tercih edilmektedir. Aynı şekilde çok kıymıklı ve aşırı dayanıklı olması sebebiyle de inşaat sektörünün kereste çeşidi yumuşak kerestedir.

Sert ya da yumuşak, ithal ya da yerli fark etmeksizin tüm ürünlerimizi ileri teknolojiden faydalanarak büyük bir titizlikle işliyor ve sonrasında sizlerle paylaşıyoruz.

Biçtiğimiz tomrukları dünya standartlarına uygun şekilde keresteye dönüştürmekteyiz. Dünya kalite standartlarına uygun kalite ve ölçülerde dönüşüm gerçekleştirmekteyiz.  

Müşteri odaklı sürdürdüğümüz çalışmalarımızı kaliteden ödün vermeden gerçekleştirmekteyiz. İmalatını yaptığımız kerestelerin aynı zamanda satışını da yapmaktayız.

Ürünlerimiz

 

Keleş Orman Ürünleri olarak kereste adına aklınıza gelebilecek her türlü ürünün satışını yapmakla birlikte satışını yaptığımız bazı ürünlerimiz aşağıdadır;

 • Taban tahtası,
 • Parke,
 • Lambir,
 • Lamine parke,
 • Süpürgelik,
 • Alın tahtası,
 • İnşaatlık kereste,
 • Kapı pervazı,
 • Kapı sereni,
 • Osb,
 • Plywood (pleymut),
 • Laminant.

Satışını yaptığımız tüm kereste çeşitlerinde kaliteden ödün vermeden hizmet vermek misyonlarımız arasında yer almaktadır.

 

 

 

Kereste Fiyatları

 

Kereste fiyatları kerestelerine kalitelerine ve çeşitlerine bağlı olmak üzere değişiklik gösterebilmektedir. Keleş Orman Ürünleri olarak kaliteli hizmeti uygun fiyatlarla tüketiciye sunmaktayız.

Keresteler çeşitlerine ve kalitelerine göre sınıflara ayrılmaktadır. Yerli veya ithal olması da fiyatlarını etkileyen bir başka faktördür. Sertlik çeşitlerine göre keresteler; çok sert, orta sert, sert ve yumuşaktır. Sınıflarına göre kategorize edecek olursak; 1. Sınıf, 2.sınıf, 3. Sınıf kereste çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan bir diğeri ise; inşaat kerestesidir.

Keresteler kullanım amaçlarına göre tercih edilmelidir. Aksi halde yapılan işe uygun olmayacağından verim alınamamaktadır. Sert kereste çeşitleri şekil verilmesinin daha kolay olmasından dolayı; mobilya, dekorasyon alanlarında ve müzik aletlerinin yapımında kullanılmaktadır.

Yumuşak keresteler ise inşaat sektöründe yapı malzemesi olarak kullanılan kereste türleridir. İsminin yumuşak olmasına karşın bükülmesi ve şekillenmesi oldukça zordur. Fakat yapısal olarak hafif bir yapıya sahiptir. Fiyat olarak da en uygun kereste türü inşaat keresteleridir.

Kerestelerin fiyatlarını etkileyen bir başka unsur ise ebatlarıdır. Kerestelerde ebatları bazında metreküp fiyatları değişiklik göstermektedir.

Kalite ve uygun fiyatı bir arada bulabileceğiniz Keleş Orman Ürünleri olarak sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için azami çaba göstermekteyiz.

Popüler Yazılar

Sakarya Lambiri29 Mayıs 2022

Sakarya Parke29 Mayıs 2022