Sakarya Parke

Sakarya Parke
  • 29 Mayıs 2022

Sakarya Parke

Parkeler eskiden beri en sağlıklı ahşaplardan bir tanesi olarak özellikle evlerde kullanılmaktadır. Ancak eskilerde sıklıkla kullanılan parke yapısı yerini daha kolay temizlenebilir ve bakım istemeyen türlere bırakmıştır.

Yıllar geçtikçe doğallığın yerini yapay malzemelerin alması parkelere de yansımıştır. İnsanlar artık sağlıklı olanı değil de kolay temizlenebilir olanı tercih etmeye başlamıştır. Bu durum beraberinde sağlık sorunlarını da getirmektedir. Sağlıklı malzemeden yapılan masif parke çeşidi aynı zamanda ekonomik de bir tercihtir.

Keleş Orman Ürünleri parke konusunda her isteğe anında cevap vermektedir. Kişilerin tercihleri doğrultusunda istenilen parke çeşidini tüketiciye sunmaktadır.

Sakarya parke firması olan Keleş Orman Ürünleri güvencesi altında her ürünün kalite standartlarında üretildiğini bilmelisiniz.

 

Parke Çeşitleri

Parke çeşitleri 3’e ayrılmaktadır. Eskilerden günümüze kadar gelen parke çeşidi masif parkedir. Bakımı biraz zor olsa da en sağlıklı parke çeşitlerindendir diyebiliriz. Hem ısı yalıtımı konusunda hem de görünüm olarak oldukça şık durmaktadır.

Bir diğer parke çeşidi ise lamine parkedir. Hali hazırda cilalı bir görünüme sahip olan bu parke türleri günümüzde oldukça fazla tercih edilen parke çeşitleri arasındadır.

Son olarak laminat parke de parke çeşitlerinden birisi olup günümüzde en fazla tercih edilen parke çeşitlerindendir. Kolay kullanımı ve estetik görüntüsü ile yıllarca kullanılan malzemeler arasında yerini almıştır.

Masif parkelerin kullanımının biraz zor olduğundan bahsetmiştik. Üzerinden herhangi bir eşyayı sürükleyerek götürmeye çalıştığınızda cilası atabilir. Ayrıca belirli bir süre sonunda cilalanması gerekmektedir. Doğal bir ahşap malzeme olduğundan içerisinde tahtakurusu gibi herhangi bir böcek türünün yaşamasına fırsat vermeden cilalama yapmak gerekmektedir. Ancak cilasının herhangi bir nedenden dolayı özellikle kalkması dışında senede bir sefer cilalamanız yeterli olacaktır.

Parke tercihi yaparken kolay temizlenebilir ve çok fazla renk skalasına sahip olanı mı, yoksa bakımı zor olsa da sağlıklı olanı mı tercih edersiniz? Bunun cevabı kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Tercihiniz her ne olursa olsun Keleş Orman Ürünleri sizin için en kaliteli ürünleri hizmetinize sunmaktadır.

Lamine parke ve masif parke çeşitleri doğal ahşap malzemeden üretilmektedir. Ancak laminat parke için aynı durum söz konusu değildir. Sentetik parke olarak adlandırabileceğimiz laminat parke için renk skalası oldukça geniştir. Ayrıca bulunduğu alana estetik bir görünüm de kazandırır.

Parke Fiyatları

Bilindiği üzere kalite, fiyatlarla doğru orantılıdır. Ürünün kalitesi arttıkça fiyatı da artmaktadır. Parke tercihlerinizde de masif ve lamine parkelerle laminat parke arasında sınıfsal bir kalite farkı bulunmaktadır. Dolayısı ile laminat parkelerin fiyat skalası diğerlerine oranla daha düşüktür.

Laminat parkelerin fiyatları her ne kadar masif ve lamine parkeden düşük olsa da laminat parkeler kullanıldıkları alana oldukça şık ve ferah bir hava katmaktadır. Ayrıca renk yelpazesinin oldukça geniş olması da tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır.  

Popüler Yazılar

Sakarya Lambiri29 Mayıs 2022

Sakarya Kereste29 Mayıs 2022